انگلیسی پارسی 

گریسل

gracell

Gracell محصول تولیدی گروه کمپانیهای Grace که معادل و جایگزین مودال می باشد، الیافی است که مبتنی بر پردازش زیستی Bio-processing از الیاف سلولزی درخت راش ساخته می شود. این الیاف بسیار نرم، کاربرد گسترده ای برای لباس و منسوجات خانگی مانند ملافه، پارچه رومبلی و پرده ای upholstery و حوله دارد. Gracell ممکن است به صورت ۱۰۰% و یا در ترکیب با پنبه، اسپندکس، و یا سایر الیاف مورد استفاده قرار گیرد.. از بسیاری جهات، خواص Gracell همانند پنبه است، اما مزایای قابل توجهی نسبت به پنبه دارد.

Gracell نوع خاصی از ویسکوز است که در آن، تنها از الیاف درخت راش استفاده شده است. اکثر الیاف ویسکوزی دیگر از خمیر چوب درختان مختلف ساخته می شوند.

مانند انواع دیگر ویسکوز، که در بازار به عنوان “ابریشم مصنوعی”عرضه می شوند ، Gracell نرمتر ، لطیف تر از ویسکوز معمولی است و پوست در تماس با آن به خوبی تنفس می کند. بافت Gracell خواص ترکیبی پنبه و ابریشم را دارد و در لمس خنک به نظر می رسد و مانند پنبه جذب آب بالایی دارد. Gracell براحتی در فرآیند رنگرزی مانند پنبه ، رنگ می شود بعد از غوطه ور شدن در آب گرم، رنگ را سریعاً جذب می کند. علاوه بر موارد فوق، مهمترین مزیت Gracell نسبت به ویسکوز، استحکام بالای آن در رطوبت است.

یکی از مزایای پارچه Gracell ، عدم آب رفتگی آن است که مشکل اساسی پارچه های پنبه ای است. همچنین پارچه Gracell ثبات رنگ پس از شستشوی مکرر دارد و نیز پارچه آن بر اثر مالش و یا اصطکاک، گلوله گلوله و یا اصطلاحاً Pill نمی شود. همچنین بدلیل لطافت ذاتی که دارد احتمال جذب رسوب در آبهای با املاح بالا (آبهای سخت) کمتر است در نتیجه نرمی و لطافت آن پس از شستشوی مکرر حفظ می شود.

پارچه Gracell خوش فرم و خوش اتو است و حتی زمانی که مرطوب است شکل خود را نگه می دارد. به منظور حفظ پارچه در بهترین فرم ممکن، معمولا باید پس از شستشو آن را اتو زد. اما ممکن است برای پارچه های ترکیبی اتو کردن حتی لازم هم نباشد.

در امریکا، اغلب در کالای خواب، حوله، تیشرت و ربدوشامبر استفاده می شود ، اما در حال حاضر به آرامی جای خود را به عنوان یک ماده اولیه برای لباس باز می کند. امروزه در اروپا به طور گسترده ای در لباس به عنوان جایگزینی برای پنبه استفاده می شود.

 

منبع : gracegroup.ir

اطلاعات تماس

  • نشانی : اصفهان - نجف آباد – ویلاشهر - شهرک صنعتی منتظریه - خیابان قادری - نبش فرعی دوم - پلاک 3
  •  تلفن: 42290294 -031
  •  فکس: 42290236 -031
  •  تلفن همراه: 09131197158 (مدیریت)
  •  مدیرفروش : 42290292-031 (آقای محمد کاظمی)
  • پست الکترونیک:

آدرس ما بروی نقشه